Tanar specialist - educatoare la gradinita

17 decembrie 2020 51

In urma cu 3 ani si 5 luni, am absolvit Colediul Pedagogic, iar anul acesta am absolvit facultatea Stiinte Economice la ASEM. Trebuie sa mi se achite imdemnizatia de tanar specialist, daca ma angajez ca educatoare la gradinita?

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Cristina.

Puteți beneficia de indemnizație dacă respectați condițiile din acest regulament, în special cele de la punctul 5: legis.md/cautare/getResults?doc_id=113849&lang=ro

O condiție esențială este încadrarea într-o instituție de învățământ prin repartizare de către Ministerul Educației, Culturii și Cercetării.

31 martie 2021