Tarif pentru servicii comunale

18 septembrie 2019 100

Buna ziua. In cazul cand o persoana juridica incheie un contract de locatiune cu o persoana fizica, cum ar fi corect dupa lege sa fie calculate serviciile comunale (gaz, apa, curent electric): conform tarifului ca pentru persoana fizica sau persoana juridica? Mentionez ca spatiul inchiriat este folosit ca oficiu si nu ca spatiu comercial.

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Serviciile comunale urmează a fi achitate potrivit contractelor, în baza conturilor (bonurilor) lunare respective pentru fiecare tip de serviciu, eliberat de furnizori gestionari sau prestatorii de servicii, indiferent de destinația spațiului închiriat, care este unul locuibil sau nelocuibil.

19 septembrie 2019

Va multumesc de raspuns.

20 septembrie 2019