Tata refuza sa dea actele pentru cetatenie romana

15 august 2017 88

Vreau sa fac actele pentru redobindirea cetateniei romane. Tata nu doreste sa dea nici un act. Ce optiuni am ca sa-mi fac aceste acte?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua.
Dacă nu aveți împlinit majoratul, atunci nu puteți face nimic.
În cazul că sunteți majoră, v-aș recomanda cu calm pe cale amiabilă să aplanați acest conflic explicîndu-i și aducîndui cîte mai multe argumente pozitive în ceea ce doriți să faceți. În cele din urmă e dreptul lui să nu vă... mai detaliat înmâneze aceste acte și nu veți putea face nimic legal.
Mult succes!!!

15 august 2017