Tatal copilului meu, cu care nu am fost casatorita, nu vrea sa ne ajute cu nimic

10 februarie 2022 94

Buna ziua. Nu am fost casatorita cu tatal copilului meu. Copilul poarta numele meu, iar tatal acestuia nu vrea sa ne ajute cu nimic. Este posibil de facut ceva ca sa achite pensie de intretinere copilului?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Diana, eu vă întreb tatăl copilului e scris în certificatul de naștere a copilului , dacă da, atuncea ai câștig de cauză. Poți să mă contactezi pe viber de pe telefonul +37368669950, noi vom discuta.

11 februarie 2022