Tatal fiicei mele ma ameninta ca o sa-mi ia copilul

11 decembrie 2019 310

Bună ziua. Am o fetita de 4 ani care poarta familiea tatalui ei. El acum imi zice ca vine de peste hotare sa-mi ia copilu. Are el dreptul sa mi-o ia? Am trait 10 ani, dar nu am fost casatoriti. Acum, ca sa-mi faca mie rau, vrea sa mi-o ia. Unde pot sa ma adresez, daca nu o sa imi permita s-o vad? Eu nu-s impotriva sa se vada cu tatal ei.

Jurist comments 1

Adrian Oprea
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Buna ziua,
Aceste actiuni le poate face doar pe cale judecatoreasca, sau cu acordul dvs.
La randul sau nu va poste interzice sa va vedeti dat fiind faptul ca parintii au drepturi si obligatii egale asupra copilului.

22 decembrie 2019