Taxa de studii

15 august 2022 33

Buna ziua! Timp de un an am studiat la buget la un Centru de Excelenta, dar din motive personale as dori sa-mi continui studiile la liceu. Institutia refuza sa-mi intoarca actele din motiv ca trebuie sa achit o suma de bani enorma! Ati putea, va rog, sa-mi spuneti daca este vreo prevedere legala in acest sens?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Teo dacă între DVS a fost încheiat un contract cu Centru de activitate pentru a căpăta studii, atuncea administrația Centru sunt drepți, dacă nu atuncea ei nu sunt drepți. Citiți atent contractul și o să vă clarificați.

15 august 2022