Taxa vamala

20 februarie 2018 30

Buna. Din data de 15 februarie la intrarea in MD cu o autoutilitara se percepe o taxa de 10 euro per intrare. Am dubla cetatenie si masina e inregistrata in Romania pe numele meu (Mercedes Sprinter autoutilitara). E corecta aceasta procedura?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Ţurcan
  • Avocat

Se pare ca da. Vedeti aceasta lege: http://lex.justice.md/md/370987/
Probabil conduceti un camion cu masa totala de pînă la 3,6 t, taxa fiind de 10 euro la fiecare intrare in tara.

22 februarie 2018