Taxele vamale - bun personal cu valoare in vama 450 eur

1 iunie 2017 42

Buna ziua. Vreau sa import în Republica Moldova din România un produs electrocasnic în valoare de 450 euro. Intenționez să folosesc produsul în condiții casnice. Întrebarea mea este dacă sunt obligat să declar bunul la vamă.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Pina la 300 euro nu se declara , insa v-as recomanda sa mai asteptati 2-3 saptamini pentru aprobarea modificarilor , astfel bunurile cu valoarea de pina la 800 euro nu vor intra in categoria marfara de declarat !
Succese !

2 iunie 2017