Țeava de gaz

19 octombrie 2023 3

Bună ziua. Am cumpărat o casă care nu era conectată la gaz. Vreau să o conectez la rețeaua de gaz. Țeava va trece pe după casă. Ce distanță trebuie lăsată de la pilonii pe care va fi plasată țeava până la gardul vecinului?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Corina, acest lucru se v-a stabili de colaboratorii servicilor de gaz din raza de domiciliu, unde DVS trebuie să apelați oficial pentru asta tebuie s depuneși o cerere în adresa șefului serviciului de gaz.

23 octombrie 2023