Telefon cumparat in credit

16 septembrie 2023 3

Buna ziua. In 2019 am cumparat un telefon in credit. In acelasi an m-am casatorit si am plecat din Moldova. Respectiv, nu am mai achitat ratele de atunci. Ieri sora mea a fost sunată de catre cineva de la politie care i-a spus ca am dosar penal pentru datorii. Este normal ca asemenea informatii sa fie comunicate telefonic?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua Liudmila, nu. Nu se poate prin telefon să fie comunicat o așa ” informație ”. Eu vă propun să eșiți pe viberul meu de pe telefonul +37368669950, noi vom discuta mai detailiat, fiindcă o să apară multe întrebări înteresante.

17 septembrie 2023
  • Jurisconsult

Eu pot să vă mai comunic și să întreb, de ce n-a fost comunicat, că există și vre-un ” mandat de arest ”, e o prostie celea comunicate.

17 septembrie 2023