Telefon in credit

7 septembrie 2018 33

Mi-am procurat un telefon in credit pe 36 luni (pe19 decembrie 2017). Telefonul costa 2.822 lei, dar creditul trebue sa-l platesc 4.536 si in aceste 9 luni la telefon a inceput sa nu functioneze sensorul (mi l-au reparat pe garantie), apoi nu se incarca (l-am facut din bani proprii), acum iarasi sensorul nu functioneaza. Ce pot sa fac?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna
Urmează sa vă adresați la Centrul de deservire autorizat și oferit de vânzător, altfel riscați sa pierdeți garanția pe motiv ca ați reparat bunul la un agent economic neautorizat.
Garanția care se oferă obligatoriu la asemenea produse este de un an, iar în acest termen nu trebuie sa achitați nici costul... mai detaliat lucrului și nici costul pieselor.

7 septembrie 2018