Telefon luat in rate

31 mai 2018 26

Buna ziua. Am un telefon luat in credit si am sa intarzii cu plata 5 zile. Imi creste 20 lei in fiecare zi neplatita, sau vor interveni urmari mai neplacute?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Bună ziua,
În principiu calcularea unei penalități este o formă de amendament, urmănd a fi calculata pentru perioada de întîrziere, dar în dependență de contract, poate fi prevăzut și obligații de achitare integrală anticipată a întregii sume. Deja puteți fi acționat în instanță.

31 mai 2018