Telefon mobil luat in credit

27 noiembrie 2019 95

Buna! Spuneti-mi, va rog, daca n-am achitat 8 luni creditul si deja termenul a trecut, voi putea trece vama cand vreau sa plec peste hotare?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Adrian Oprea
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

Buna ziua,

Nu puteti avea probleme la vama atata timp cat nu exista o hotarare judecatoreasca si subsecvent titlul executoriu la executor judecatoresc.

In acelasi timp va sugerez sa fiti la curent cu corespondenta ce poate fi trimisa de la creditor sau instanta de judecata catre dvs pentru a va solicita incasarea... mai detaliat datoriei.

3 decembrie 2019