Teren pentru construcție oferit familiilor tinere

1 iunie 2020 91

Bună ziua! Eu cu soțul meu în 2018 am înregistrat căsătoria civilă la primăria din localitatea mea, soțul fiind din localitatea vecină. Noi în prezent trăim în casa bunicilor de care îngrijim. Noi avem dreptul să depunem cerere pentru a ne pune în rând să ne fie atribuit un teren ca să construim propria noastră căsuța? Dacă ne este respinsă cererea, unde ne putem adresa? Menționez că peste o lună după casatorie am mers să scriu acea cerere, dar mi-au spus ca nu sunt locuri. Mersi anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Pai se formează un rond în sensul cererii solicitate, cînd va fi identificat un lot, atunci se transmite solicitantului, nu aveți unde sa vă adresați daca APL nu dispune de loturi de teren libere.

2 iunie 2020