Termen de contestare

8 februarie 2021 13

Pe 03 .11.2020 Curtea de Apel a emis o decizie definitivă și irevocabilă, cu termen de atac la Curtea Suprema de 60 zile. Imi spuneți, vă rog, până pe ce dată se poate de contestat decizia menționată?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Deciziile civile ale Curții de Apel sunt doar definitive, irevocabile devin dacă nu sunt contestate.
Recursul se declară în termen de 2 luni de la data comunicării hotărîrii sau a deciziei integrale către partea care este interesată să îl declare, dacă legea nu prevede altfel.

9 februarie 2021