Termenul de suspendare a permisul de conducere

12 februarie 2018 164

Bună ziua. Aș dori să știu când poate fi ridicat un permis suspendat, dacă după decizia Judecătoriei Centru s-a mers la Curtea de Apel. Adică, perioada suspendării (de exemplu un an) durează de la decizia finală a Judecătoriei Centru până la (după un an) decizia Judecătoriei Centru sau Curții de Apel? Sper că am fost suficient de explicit. Mersi!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Vasile,

Da termenul urmează a fi calculat de la data emiterii Hotărârii/Deciziei instanței de judecată, în cazul dvs, termenul va începe a curge odată cu emiterea deciziei Curții de Apel, până atunci acest termen este suspendat.

12 februarie 2018

Mulțumesc pentru răspuns!

12 februarie 2018