Testament

20 februarie 2018 57

Bunica a facut testament pe numele cumnatului, sora e decedata. Eu nu sunt deacord cu acest testament. Cum procedez?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Testamentul tine de manifestarea voinței interioare a bunicii dvs asupra căreia dvs nu puteți influența nici într-un fel sau cel puțin nu aveți acest drept deoarece nu în ultimul testamentul este un act juridic personal și unilateral.

Aceasta este decizia ei de a testa cumnatului iar restul succesorilor nu au decât... mai detaliat să respecte această decizie.

20 februarie 2018