Timp de munca

9 decembrie 2023 1

Buna ziua! Sotul este angajat in calitate de paznic la Casa de Cultura. Lucrează 24 de ore si doua zile sta acasa. Salariul este 4.000 lei. Am calculat si ne iese ca la o zi de munca de 8 ore nu are practic zi de odihna. Sau, probabil, trebuie sa stea acasa 3 zile? Ne puteti ajuta, va rog, sa intelegem cum este corect?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna d-na Moraru, to depinde de contractul încheiat cu administrația, dacă soțul a acceptat un așa grafic de lucru, n-are ce face, Puteți consulta Codul muncii.

10 decembrie 2023