Titlu executoriu pentru demolarea unei constructii neautorizate

17 februarie 2021 23

Instanța a decis demolarea unei construcții. Titlul executoriu a fost trimis la agenția de supraveghere tehnica, iar aceasta l-a expediat primăriei localitatii unde se află construcția vizata. A trecut un an, nimeni nu întreprinde nimic, persoana contravenienta se ascunde - ba pleacă peste hotare, ba se intoarce. Ce trebuie de făcut un cazul dat? Construcția in cauza creeaza deranj vecinilor.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Este o problemă de ordin practic des întâlnită..... urmează doar să înaintați cerere către Primărie privind punerea în executarea a titlului și să faceți trimitere la termenul rezonabil, deranjurile care se păstrează prin menținerea construcției neautorizate etc.

18 februarie 2021