Titlul executoriu

25 august 2019 31

Buna ziua. Unde scriu cerere pentru eliberarea titlului executoriu cu privire la compensarea cheltuielilor de judecată pentru 2 instanțe, judecătoria Chișinău (Riscani) și Curtea de Apel pe același dosar? La judecătorie trebuie o suma, la Curtea de apel - alta. Cineva mi-a spus că pentru Curtea de apel la fel scriu cerere la judecătorie. Pot sa solicit într-o singură cerere pentru ambele instanțe?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna!

Cererea de eliberare a titlurilor executorii se depune în Cancelaria din prima instanță în care a fost examinată cauza.

25 august 2019