Titlul provizoriu

29 iulie 2020 68

Bună ziua! Spuneți-mi, vă rog, dacă în baza titlului provizoriu s-a eliberat titlul de autentificare a dreptului deținătorului de teren, care din aceste două documente în continuare acordă drepturi persoanei? Dacă deja există titlul de autentificare, titlul provizoriu mai are valoarea juridică?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Cel provizoriu isi pierde valoarea juridica dupa înregistrarea titlul de autentificare a dreptului deținătorului de teren

29 iulie 2020