Torturi la comanda de casa

23 iulie 2019 53

Vreau sa fac torturi doar la comanda, pe adresa de acasă, în anexa lângă casă utilata ca laborator de cofetărie. Sub care formă juridică pot activa și dacă legislația permite doar lucru la comanda și nu o cofetărie mare.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Comercializarea produselor de cofetărie poate fi efectuată în baza patentei de întreprinzător.
Nu contează dacă veți comercializa doar la comandă sau altfel.
Va trebui, insa, sa respectati cerintele ce tin de alimentația publică. În acest sens, trebuie să vă adresați la Agenția Națională pentru Siguranta Alimentelor, unde sa... mai detaliat aflati actele permisive de care aveti nevoie pentru a desfasura activitate in acest sector.

23 iulie 2019