Tranșa a doua a indemnizației de tânăr specialist

1 octombrie 2021 26

Bună ziua. Sunt angajat cu statut de tânăr specialist de un an și o lună. În contractul semnat erau indicate tranșele de achitare a indemnizației: o lună, un an, la expirarea contractului (3 ani). Tranșa la o lună am primit-o cu întârziere. Pe când să aștept tranșa de la un an?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna dl. Marius, v-a fi normal dacă DVS o să eșiți cu o cerere la ministerul, în care vă aflați și să solicitați informația dată și să le aenționați, că transferul a fost cu întîrziere de o lună.

1 octombrie 2021