Transferul cotei-părți dintr-un apartament dobândite prin moștenire

12 octombrie 2024 0

Bună ziua. După decesul părinților în 2016, am moștenit apartamentul acestora împreună cu sora mai mare. Ambele deținem câte 50% din apartamentul în cauză. Sora este de acord acum să-mi cedeze cota sa parte. Care este procedura legală și care sunt pașii pe care trebuie să-i urmez? Vă mulțumesc.

Jurist comments 1

  • Avocat

Buna ziua, sora va afce donatie sau dvs cumparati cota ei parte. Vă adresați unui notar. Succes!

13 octombrie 2024