Transmiterea unui bun imobil în proprietatea APL

1 iulie 2021 16

Buna ziua. As dori sa aflu care sunt prevederile legale care îmi permit să transmit cu titlu gratuit un teren (mod de folosință gradină) dar pe care este si un imobil bun de locuit către primărie, din motiv ca nu ma folosesc de acel imobil. Care este procedura din partea mea si pasii pe care trebuie sa-i faca primaria? Multumesc.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Elena, v-a fi ok dacă DVS o să eșiți cu propunerea dată la primăria, unde locuiți și o să vewdeți cum ei o să vă orienteze ce documente este necesar de prezentat și cum se desfățoară o așa chestiune.

2 iulie 2021