Transport comercial

18 ianuarie 2018 29

Buna ziua. Suntem persoana juridica care folosim propriile noastre automobile (busuri) pentru livrarea marfurilor pe care le comercializam. Nu oferim servicii de transport altor persoane, cheltuielile pentru transport nu sunt incluse in factura catre clientii nostri. Intrebarea este daca transportul detinut de noi se considera transport comercial?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Da, deoarece dvs exploatați automobilul în acest scop și anume de livrare a mărfurilor, de aceea consider că aveți nevoie să dețineți licență în acest sens.

19 ianuarie 2018