Transport international MMA până în 3,5 t

13 septembrie 2019 10

Buna ziua. Detin firma de tractare in Iasi cu autoutilitara de pana la 3,5 tone, adica se conduce cu categoria B (conform legii RO nu trebuie licenta in transport). In caz de deplasare in Moldova dupa o masina care trebuie tractata din Moldova in Romania, ce acte trebuie sa prezint in caz ca sunt oprit pe drumurile nationale MD de catre politie sau agentia in transport auto? Vă mulțumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Pentru asemenea întrebări, contractați un jurist, platforma oferă doar răspuns blitz pentru probleme a persoane fizice și nu consultații a persoanei juridice.

16 septembrie 2019