Transportare stupi

30 iunie 2017 37

Buna seara, daca sunt cu un camion cu remorca care transport numai stupi (nu pavilion), trebuie sa detin ceva documente asupra remorcii, politia are dreptul sa ceara documentele pentru ea?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună Seara,

Fiecare categorie de permis are menționată la final remorca auto cu care ai voie să circuli. Acest lucru este exprimat sub forma unui raport între masa totală a ansamblului de vehicule cu care se face transportul și masa totală maximă autorizată a remorcii.

Remorca auto, la fel ca autoturismul,... mai detaliat se înmatriculează permanent, temporar sau pentru probe, la autoritatea competentă în raza căreia proprietarul își are domiciliul

30 iunie 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Obligatoriu toate tipurile de remorca urmeaza a fi inmatriculate , indiferent de marimea si scopul acesteia!
mai multe detalii www.registru.md

1 iulie 2017