Tratamentul fiscal al veniturilor obtinute de persoanele fizice pe pietele financiare

26 noiembrie 2023 4

Buna zua! Vreau sa stiu cum urmeaza a fi impozitat venitul din tranzactii forex? Ce prevede Codul Fiscal, care articole se aplica situatiei vizate? Multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Alina, DVS sunteți în drept să depuneți o cerere oficial la organul de fixal pentru a vă interesa, cum v-a ave loc incasare impozitul pe venit din tranzacții forex, conform Codului fiscal. Formularea cererii să fie formalată cu trimiterea la Codul fiscal.

27 noiembrie 2023