Trebuie procura pentru a face pasaport roman la copil de 15 ani

12 mai 2017 6

Ca sa-i fac pasaport roman la copil de 15 ani trebuie vreo procura de la tatal biologic al copilului? Sunt divortata, m-am inscris cu alt sot in care am trecut si copilu in familia la a doilia sot, dar tata copilului ii scris in metrica, numai cit familia ii schimbat la copil. Trebuie vreun document de la tata biologic? Multumesc mult!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Jurisconsult

Buna ziua, Rodica. Din cite cunosc, este necesar procura din partea tatalui biologic daca nu este decazut din drepturile parintesti.

13 mai 2017