Trebuie sa mai dau o data examenul auto?

31 mai 2018 261

Trebuie sa mai dau o data examenul auto, daca permisul mi-a fost suspendat pe 2 ani pentru condus in stare de ebrietate?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Radu.

Nu, nu este nevoie să susțineți încă o dată examenul.

La expirarea termenului de 2 ani, vă veți putea recupera permisul de conducere, adresându-vă cu o cerere de repunere în dreptul de a conduce la subdiviziunea Poliției din raza în care v-a fost ridicat permisul.

O zi bună.

1 iunie 2018
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Pe lângă cele invocate de colegul meu veți mai avea nevoie încâ odată să prezentați certificatul narcologic și medical care le veți trece înainte de a depune cererea de pentru recuperarea permisului.

2 iunie 2018