Trebuie să primesc bani

2 iulie 2020 118

Buna ziua. Am cateva credite bancare pe care nu le-am achitat. Acum trebuie să primesc niște transferuri bănești. Pot sa-mi oprească transferurile când ajung în Moldova?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Dacă nu ați avut un proces judiciar soldat cu o hotărîre de incasare a datoriei de la dvs iar ulterior deschisă o procedură de executare prin care executorul sa vă aplice măsurile asiguratorii atunci nu aveți de ce să vă faceți griji.

2 iulie 2020