Tulburarea linistei la statia PECO de linga asa mea

19 iulie 2017 52

Buna ziua. Spuneti va rog daca statia PECO poarte raspundere pentru masinile care vin la ea pe teritoriu si asculta muzica seara tirziu. Si daca nu pai cum sa solutionez problema, ca doar nu poti sa te duci de fiecare data jos si sai rogi pe fiecare in parte sa dea muzica mai incet. Mersi

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Buna ziua. Trebuie sa depuneti o Plingere la Politia de sector, impotriva statiei PECO, cu solicitarea de a fi verificata legalitatea amenajarii locurilor respective de agrement, si de a fi impusa sa nu tolereze asemenea situatii, de exemplu prin inchiderea magazinului auxiliar al statiei dupa orele 22.00, dar si limitarea... mai detaliat accesului masinilor pentru stationare pe teritoriul statiei PECO dupa orele 22.00

20 iulie 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Nu poate fi limitat accesul auto pe teritoriul statiei PECO , va sugerez sa vorbiti in mod agreabil cu directorul statiei pentru interzicerea producerii zgomotelor , iar in cazul prezentei doar telefonati politia careva aplica amenzile respective persoanelor care produc aceste zgomote!
Magazinul auxiliar nu are nici o tangenta cu zgomotele... mai detaliat produse de vizitatorii statiei PECO, acestea avind autorizatie cu specificul activitatii non stop

20 iulie 2017