Un individ îmi blochează intrarea în magazin

26 octombrie 2023 2

Bună ziua. Am o mică problemă pe care aș dori să o rezolv pe cale amiabilă. Prin urmare, vreau să cunosc textul legal pe care mă pot baza. Am deschis un magazin și ușa de acces în acest magazin este exact la stradă, mai exact nu e o stradă, e o cale de acces în curțile blocurilor din preajmă. Un șofer regulat parchează exact în fața ușii în așa fel că nici ușa nu o pot deschide de tot. Când clienții intră sau ies din magazin sunt nevoiți să șteargă cu haina automobilul acestui individ. Fiind mai cult ca el, eu nu doresc să-i fac probleme cu poliția, dar doresc să cunosc articolul prin care să-i prezint încălcarea. Dacă nu va înțelege, deja voi chema poliția.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Dorin,
In calitate de om cult, sunati la 112 si raportati cauza. fara a intra in polemici cu un individ care nu intelege ca el creaza incomoditati. Ce vreti sa discutati cu el? Nu stiti ca atunci cind se cearta un om cult si unul mai putin cult, dintr-o parte... mai detaliat nu poti face diferenta dintre ei?!

26 octombrie 2023