Un prieten a cauzat un accident rutier in care am suferit traumatisme grave

18 martie 2024 3

Buna ziua. Pe 5 noiembrie 2023 ma plimbam cu trotineta, cand un prieten mi-a iesit in fata cu masina. Eu m-am speriat, am cazut si mi-am frant piciorul. Ambulanta m-a dus la Spitalul de Urgenta, unde am fost operat. Cand m-au intrebat la spital ce s-a intamplat, nu l-am pomenit pe prietenul cu masina, pentru ca nu am dorit sa-i fac probleme. Acum el refuza sa-si asume raspuderea pentru ce s-a intamplat. Prin urmare, toate costurile aferente interventiei chirurgucale si tratamentului ulterior le-am suportat eu si parintii mei. Cum pot sa-l trag la raspundere pe ”prietenul” mentionat?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua. Trebuie să înaintați o cerere de chemare în judecată împotriva persoanei respective. Mă puteți contacta pe nr. 068769517 sau e-mail: scobiola97@mail.ru pentru a vă acorda suport juridic.

19 martie 2024