Unde este prejudiciul material incasat de la inculpat?

18 octombrie 2018 22

Buna! Sunt parte vatamata in cazul unul jaf din apartament, dosarul e inchis. Decizia instantei: s-a incasat de la inculpat in beneficiul partii vatamate prejudiciul material in suma de X lei. Intrebarea: acesti bani vor ajunge la noi? Ce trebuie de facut?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Adresațivă la instanța ce a emis hotărârea și solicitați eliberarea titlului executoriu, după obținerea acestuia, înaintați spre executare silita prin intermediu unii executor judecătoresc.

18 octombrie 2018