Unde găsesc fisa de post sau atribuțiile agentului constatator?

19 martie 2018 107

Unde găsesc fisa de post sau atribuțiile agentului constatator? Mă refer la colaboratorii de patrulare. In caz de accident, care sunt obligațiunile agentului constatator și metodele de determinare a vinovăției?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Ordinul MAI 45 din 2010 reglementează drepturile și obligațiile agenților de patrulare cât și Legea privind activitatea Poliţiei şi statutul poliţistului.

19 martie 2018