Unde mă pot adresa dacă am fost hărțuită la locul de muncă?

14 martie 2022 51

Bună ziua. Directorul școlii m-a hărțuit în timpul unei ședințe în fața colectivului, fara niciun motiv. Ce pot face în acest caz? Mă puteți ajuta?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Olga, ce înseamnă am fost hărțuită: ați fost numită cu cuvinte nerecenzurate,ași fost mustrată, s-a permis să ridice glasul. Dacă a fost așa ceva, DVS sunteți în drept să depuneți o plângere în adresa poliție. Sunteți în drept să vă adresați la așa РОНО raionale cu o plângere... mai detaliat asupra directorului pentru a fi mustrat de Șeful raional pe educație.

14 martie 2022