Unde pot afla daca voi putea parasi Moldova, adica daca nu am interdictie

25 iunie 2018 101

Unde pot afla daca voi putea parasi Moldova, adica daca nu am interdictie? Va rog: poate exista un site oficial sau ceva de genul acesta. Am avut 2 judecati, am platit amenzile repede. Pe 16 am iarasi judecata in legatura cu serviciul militar. E posibil de iesit din tara acum?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Salut, contactează poliția de frontieră, ei dețin baza de date
http://www.border.gov.md/index.php/ro/contacte

26 iunie 2018