Unde pot afla suma datoriei?

10 martie 2019 39

Buna ziua. Sotul meu are o datorie la stat si la moment nu este in Moldova. Eu as vrea sa aflu suma datoriei, dar nu stiu unde ma pot adresa. Ma poate ajuta cineva?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Daca există o hotărâre judecătorească care l-a obligat la plata unor sume puteți afla pe portalul instanțelor prin introducerea numelui și familiei.

O altă alternativă în cazul în care datoria ține de obligațiile fiscale, precum și statutul curent al tuturor restanțelor sau supraplăților la Bugetul Public Național, puteți... mai detaliat să vă adresați cu o cerere la Serviciul Fiscal de Stat pentru obținerea informațiilor.

10 martie 2019