Unde pot gasi exemple de contracte pentru prestarea serviciilor in domeniul IT?

1 martie 2020 31

Trebuie sa ma duc la un avocat pentru a verfica un contract inainte de a-l trimite unui client?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Bună ziua Tadai,

Sigur, trebuie să apelați la asistența unui jurist sau avocat. Contractul trebuie să fie întocmit corect din punct de vedere juridic, pentru a evita pe viitor careva litigii și pentru ca părțile să înțeleagă clar mecanismul de funcționare a obligațiilor contractuale.

Pentru mai multe detalii vă sunt la... mai detaliat dispoziție.

2 martie 2020