Unde pot obtine informatie despre salariu brut si retinerile impozabile lunare

14 martie 2019 39

Ma intereseaza o descifrare personalizata a salariului pentru o perioada de 12 luni care sa contina salariul brut pe de o parte si taxele/impozitele retinute din acesta. pe de alta parte. Nu doresc sa apelez la institutia in care sunt angajata. Exista un birou de informatii ceva de genul?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Andrei,

Solicitați informație de la Serviciul Fiscal de Stat, CNAM și CNAS.
Aceste instituții va pot comunica mărimea impozitului pe venit oprit la sursa și achitat de către angajator, suma achitată la fonsul social și medical.

14 martie 2019