Unde pot sa ma adresez si cine ma poate ajuta?

26 aprilie 2019 99

De vreo 2 luni si ceva, am incercat sa iau un credit onlain din Franta. Am apelat la ei din cauza ca am niste datorii si nu lucrez oficial, stau cu copil mic acasa. N-as fi ajuns acolo, dar m-a sfatuit o doamna de la noi din Moldova, ca si ea a luat acest credit si mi-a zis ca nu-i amageala, dar banca respectiva ma duce in eroare si doreste si mai multi bani sa le trimit. Deja am ajuns la o suma foarte mare, chiar ieri mi-au zis ca mi-au trimis imprumutul, dar ceva nu merge, mereu apar probleme si iarasi vor bani - daca nu le mai trimit inca o suma, ei pierd acei bani pe care mi i-au trimis si nu vor putea sa-mi intoarca banii. Am toate hartiile, denumirea bancii, conversatiile. Sunt la limita puterilor, nu stiu ce sa mai fac. Ajutati-ma, va rog cu ceva, ce as putea face?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Adresati-va de URGENȚĂ la Poliție!
Nu mai trimiteti bani, este o escrocherie cel mai probabil!
Nu spuneti "bancii" si nici persoanei care v-a recomandat-o, despre faptul ca mergeti la poliție!

26 aprilie 2019