Unde putem depune o contestatie?

4 septembrie 2018 87

Mi s-a intocmit un proces verbal, eu nu sunt de acord cu el si vreau sa depun o contestatie. Este obligatoriu sa o depun in orasul unde am domiciliul sau o pot depune in orasul in care locuiesc? Multumesc!

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună Doina,
Despre ce fel de contravenție este vorba? Scrieți va rog articolul pentru a va putea răspunde corect. (articolul care se pretinde că l-ați încălcat este indicat în procesul verbal cu privire la constatarea contravenției)

4 septembrie 2018
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Contestația se depune la organul constatator din subdiviziunea din care face parte agentul ce a întocmit procesul verbal.
Deja ei, o să o transmită în instanță, d-stră fiind citată.

6 septembrie 2018