Unde să mă adreses ca cazul sa nu sa se ascunda si inculpatii să scape de pedeapsă!

18 octombrie 2016 63

Buna Seara, am o intrebare urgenta! Fratele meu a fost batut acum seara de trei indivizii in stare de ebrietate. Ofiteri ai Ministerului Afacerilor de Interne ,,Carabinieri" erau in stare de ebrietate. Unde pot să mă adresez in acest caz daca politia va incerca să-i acopere me acesti indivizi in epoleţi!

Jurist comments 2

  • Student
  • Contravenţii rutiere
  • Alte domenii

.

22 octombrie 2016
  • Avocat
  • Alte contravenţii

În cadrul Procuraturii Generale exista ,,telefonul de încredere”
sub nr. 27-94-57 şi 27-30-27 in cadrul secţiei combatere tortură.
Aici este ordinul PG http://www.procuratura.md/file/Ordinul%20121-8%202009%20telefoane%20incredere.pdf

24 octombrie 2016