Unde sau cum pot afla daca am sau nu interdictie de a intra in Romania?

1 septembrie 2022 131

Buna! Am fost programat din greseala pentru juramant la ANC, dar am dorit sa depun juramantul la consulat in Moldova. M-am programat la consulat, dar in scrisoarea de la ANC pe care am primit-o se spune ca accepta cererea mea pentru ca as avea interdictie de intrare in Romania. In realitate, nu am asa interdictie, dar la consulat mi-au cerut o confirmare. Unde pot sa verific si sa iau un certificat ca nu am interdictie de intrare in Romania?

Jurist comments 1

Filip Rotaru
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna ziua, aceasta informatie o puteti afla de la politia de frontiera, va pot ajuta cu acest lucru, expediati-mi un mesaj pe adresa de email: rotaru.help@gmail.com

5 septembrie 2022