Unde se poate de aflat dacă am interdicție de a părasi țara?

3 iulie 2017 75

Unde se poate de aflat dacă am interdicție de a părasi țara?

Comentariile juriștilor 3

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

border.gov.md
Linia verde :
tel: (373-22) 259-717 (24/7)

3 iulie 2017
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Pe lângă cele spuse de colegul meu, trebuie să știți că puteți să nu vă faceți griji în privința acestui fapt dacă nu există o Hotărâre de judecată în acest sens sau o ordonanță a procurorului.

Prin urmare, atîta timp cît nu ați fost înștiințat despre despre aplicarea acestei măsuri... mai detaliat preventive, nu există interdicția respectivă și nici nu trebuie să adresați vreo cerere în acest sens.

4 iulie 2017
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

str. Petricani 19, municipiul Chișinău
Informațiile respective nu se oferă la telefon, este necesar să depuneți o Cerere -model.

4 iulie 2017