Unul din participantii la privatizarea apartamentului nu a fost inscris in registrul cadastral

7 septembrie 2023 3

Buna ziua. Cum sa procidez daca unul din participantii la privatizare (mai exact, mama) figureaza in certificatul eliberat in 1996 de Directia privatizare, dar nu este inscris in registrul cadastral? Nu pot gasi copia contractului de privatizare, la fel si pasapoartele participantilor. Unde sa ma adresez pentru a obtine copia contractului, la care arhiva? Mi s-a spus sa merg la arhiva Ministerului justitiei, iar alte persoane ma trimit la arhiva preturii. Ce sa fac? Multumesc!

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna Elena! Va pot ajuta! Sunati la nr. de telefon 069049267.

8 septembrie 2023