V-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu un sfat in cazul meu

6 august 2018 108

Buna ziua. Am lucrat in functie de farmacist intr-o retea timp de 3 ani, apoi din luna mai mi-am scris concediu din cont propriu pe 120 zile (din motivul ca am plecat intr-o alta tara). Concediul din cont propriu se incheie in septembrie. Am mai scris o cerere cu privire la faptul ca daca nu revin pana la finele concediului sa urmeze demisia ulterioara. Intre timp am ramas insarcinata. Acuma intrebarea mea este daca pot face ceva ca sa ies in concediu de maternitate ca sa pot beneficia de o suma oarecare de bani aceasta perioada. Va multumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Urmează să reveniți la muncă și să conveniți cu angajatorul oferirea concediului de maternitate, totodată ar fi bine să excludeți chestiunea ce ține de demisie.

6 august 2018