Va rog sa ma ajutati!

4 noiembrie 2017 68

Fostul sot are datorii pe pensia de intretinere de 14.000 lei. De cite ori ma adresez la executor, raspunsul e unul si acelasi: ,,sa mai asteptam''. Spuneti, va rog, am dreptul sa schimb executorul si cum pot face asta? Multumesc mult, de multe ori ma adresez si sfaturile Dvs. ma ajuta mult.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Solicitati prin cerere stramutarea executarii la un alt executor judecatoresc ! Daca primiti refuz urmeaza sa il contestati in instanta de judecata !

6 noiembrie 2017
Nicolae Ilco (Calin)
  • Parajurist
  • Alte contravenţii

Sau mai întîi aţi putea să înaintaţi o plîngere către Colegiul disciplinar pe lîngă Uniunea Națională a Executorilor Judecătorești. Acest Colegiul disciplinar are drept scop examinarea cazurilor privind tragerea la răspundere disciplinară a executorului judecătoresc. Datele de contact le găsiţi aici: http://www.unej.md/decizii_disciplinare.php

6 decembrie 2017